Functieomschrijving
Als Hardware Engineer / Eplan-tekenaar ontwerp en implementeer je het hardware gedeelte van elektrische installaties voor instrumentatie, controle, sturing en vermogen van automatisatiesystemen in een nucleaire omgeving voor het RECUMO-project.
Je wordt aangestuurd door de automatisatie ingenieurs die je zelf ook zal ondersteunen ten aanzien van de benodigde specificaties voor elektrische installaties. Je zal hierbij samenwerken met onder meer PLC-programmeurs en elektriciens.
Je komt in het team terecht van “Nuclear Process Automation”. Er wordt verwacht dat je een teamspeler bent en met het NPA-team meewerkt aan de realisering van de automatisatie van het RECUMO-project. Daarnaast moet je vrij autonoom zijn in opdrachten kunnen uitvoeren.
Veiligheidsmachtiging is vereist
Geen mogelijkheid tot thuiswerk
Mogelijkheid tot vaste tewerkstelling of freelance
Takenpakket
ontwerpen, laten bestellen en montage opvolgen van automatiseringsborden voor nucleaire toepassingen in samenwerking met software en automatisatie ingenieurs
elektrische schema’s in detail uitwerken met EPLAN volgens de EPLAN-tekenstandaard en bewaren volgens het tekeningenbeheer
elektrische componenten voor bewakings- en veiligheidsfuncties afstemmen op de resultaten komende uit de risicoanalyses
zelfstandig elektrische componenten en procesapparatuur intekenen en verbinden conform de aansluitgegevens van datasheets
opstellen van bestellijsten voor bordenbouw, procesapparatuur en opbouw installatie
selecteren en laten bestellen van elektrisch montage- en installatiemateriaal
uitvoeren van kabelberekeningen
werk voorbereiden voor en opvolgen van interne/externe elektriciens
dossier samenstellen voor de elektrische keuring
Opleiding, ervaring en kwalificaties
een bachelor- of masterdiploma in een technische richting (elektromechanica, elektrotechnieken, automatisatie)
relevante ervaring met tekenwerk en uitgebreide kennis van EPLAN Electric P8 (ervaring met Pro Panel en Preplanning zijn pluspunten maar is momenteel niet van toepassing)
ervaring met kabelberekeningen, hardware configuratie van Siemens PLC/HMI/Drives en veiligheidssystemen
ervaring in de instrumentatie- en automatisatiebranche, bij voorkeur in ontwerp, realisatie en keuring van elektrische installaties voor nucleaire toepassingen
kennis van het AREI en normeringen in harmonie met de machinerichtlijn zoals de norm EN 60204-1
zowel zelfstandig als in teamverband kunnen functioneren
maturiteit, flexibiliteit en de nodige verantwoordelijkheidszin
Interesse in nucleaire technologie en bereid zijn werken uit te voeren in en rond de hotcellen.
Een communicatieve en proactieve ingesteldheid. Je neemt initiatief en hebt een hands-on mentaliteit met de nodige discipline om projecten af te werken tot en met de archivering.
Kennis van Word en Excel.
Je spreekt vloeiend Nederlands en Engels.