Process controls configuration & testing engineer

Categorie : technisch

Functieomschrijving

Deze deeltijdse functie bij het X omvat de volledige technische implementatie van het installatie-ontwerp voor zowel de CRF afvalverwerkings installatie als, in een volgende fase, de CDS-opslaginstallatie. De ingenieur is verantwoordelijk voor onder andere:

  • de bouw en configuratie van elektrische en procesautomatiek-schakelkasten;

  • de opvolging en kwaliteitscontrole van bekabeling, veldcomponenten en aansluitingen in samenwerking met elektrische techniekers;

  • de verificatie en validatie van systeemfunctionaliteiten;

  • het voorbereiden, uitvoeren en documenteren van SAT-testen (Site Acceptance Tests) om de integratie en conformiteit van de installaties te bevestigen.

Verder wordt verwacht dat deze persoon ook de project/mechanical engineers kan adviseren ten aanzien van de benodigde specificaties voor hard- en software en wordt verwacht dat hijzelf instaat voor de verdere afwerking en implementatie van de programma’s die volgens de SCK standaarden geschreven zijn. De geschikte kandidaat komt in een klein team terecht van de CRF/CDS. Van de kandidaat wordt verwacht dat hij een team speler is en technisch verantwoordelijk zal zijn voor de uitwerking van de waste installatie.

  • Mogelijkheid tot thuiswerk: in overleg

  • Mogelijkheid tot vaste tewerkstelling en freelance

Takenpakket

  • Heeft een zeer goede kennis en ervaring met E-plan

  • Zal Project Engineers adviseren bij de uitwerking van technische specificaties voor software en hardware.

  • Zal adviseren welke componenten best gebruikt kunnen worden (vnl. Siemens); implementeert de reeds aangeleverde componenten

  • Voorbereiden/afwerken dossier om elektrische/PLC kasten te realiseren

  • Het schrijven van PLC programma’s voor de bediening van de waste processen

  • Organiseren van de as-built documentatie (cabinets, I/O lijsten, …)

  • Schrijven van manuals van de installaties + training geven aan productie

Opleiding, ervaring en kwalificaties

Noodzakelijke/minimale vereisten

  • A1 elektro-mechanica / meet-en regeltechniek

  • Goede kennis en ervaring met E-plan

  • Goede kennis en ervaring: PLC/TIA Portal/Scada/WinCC/HMI

  • Kennis Office Excel/Word

Pluspunten

  • Ervaring in een nucleaire omgeving

  • Opstellen functionele analyses

  • Zelfstandig uitvoeren SAT (+documentatie)

Info

Datum opdracht : 23-02-2026
Regio : Antwerpen
Plaats : Meerhout
Duur project : > 4 weken
Locatie : 100% werken bij klant
Status : Open

Profiel :

Contact

Voor meer info over deze job